Každoroční Sraz majitelů traktorů značky ZETOR

Každoročně od roku 2014 pořádá Zetor klub v úzké spolupráci se Spolkem ohnišťanských žen Sraz majitelů značky Zetor. Akce se koná pod záštitou obce Ohnišťany, která je jedním z hlavních sponzorů srazu ve sportovním areálu obce. Dále místní Zetor klub pořádá každý rok výlet pro své členy a zároveň pro členky Spolku ohnišťanských žen, jako poděkování za spolupráci. Mezi oblíbené akce patří společné výjezdy na různé kulturní akce. Stejně jako patří poděkování Spolku ohnišťanských žen, také patří našim sponzorům. Těmi jsou Nekvinda - zemědělská technika a.s. Mžany, Agrico Týniště nad Orlicí, Agro Žlunice a.s., APROS Solar s.r.o., 

 

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2023

Vážení spoluobčané

Rok utekl jako voda, skončily dovolené a prázdniny, ale neskončila činnost spolku ZETOR klubu Ohnišťany, který připravil 9. Ročník srazu Zetorů na 9. 9. od 9.00 hodin, zvláštní shoda náhod s číslem devět. Zetoráci spolu s obecním úřadem a Spolkem ohnišťanských žen již s předstihem se na toto datum pečlivě připravovali. Vše začalo již v červnu, kdy se domlouvaly první organizační záležitosti, zajišťování sponzorů akce, spolupráce s ostatními spolky a samotný průběh srazu. A protože jsme připravovali již devátý ročník tak jsme využili dosavadní zkušenosti a rozdělili si dané úkoly, co a jak kdo připraví a zajistí. A věřte, že toho není málo připravit vše tak, aby se bavili všichni návštěvníci i rodiny i s dětmi. Aby bylo se na co dívat, aby nikdo nestrádal hladem a žízní, a aby i sami mohli změřit své síly a svou zručnost. Již samotný příjezd traktorů jak z naší obce, tak i z okolních, ale i značně vzdálených je plný očekávání jaký stroj právě dorazí. Vždyť ten nejvzdálenější překonal vzdálenost 25 km, a jeho již několikátá účast znamená, že zdejší klání a celková atmosféra je na vysoké úrovni. A účast celkem 41 traktorů je toho dokladem. Sice to byla o něco menší účast než po Covid 19, ale zhruba 400 návštěvníků patří k větším účastí na našem srazu Zetorů. A pro ně byla připravena prohlídka strojů jak současných, tak i veteránů starších 70. Let. Velké oblibě se těší spanilá jízda, kdy spousta návštěvníků má možnost se svézt traktorem nebo přívěsem po naší obci. Každý rok se trasa obměňuje a pro účastníky je zážitkem a zároveň propagací naší krásné vesničky (střediskové).

Po spanilé jízdě již tradičně následuje vystoupení Spolku ohnišťanských žen, které za choreografie manželů Čápových a Áji Vrbové několik týdnů nacvičují. Jejich vystoupení má veliký ohlas mezi diváky, za což sklízí zasloužený potlesk, ale i uznání přítomných a všech organizátorů. Návštěvníci se dále těší na losování zakoupených vstupenek o hodnotné ceny. Následuje vyhodnocení ankety diváků o nejhezčí "ZETOR" kdy vítězové obdrží poháry a další upomínkové předměty od našich sponzorů.

A protože je čas oběda, tak všichni mají možnost se občerstvit podle své chuti. Na výběr je grilovaná kýta, uzené klobásy, teplá sekaná v housce, tzv. "hamburger chudých", dále vyhlášený gulášek z divočáka připravený profesionálním kuchařem, pro děti oblíbené párky v rohlíku a vafle. Jedním z největších trháků jsou vyhlášené bramboráky. Na jejich přípravě se podílejí jak ženy ze spolku, tak i zetoráci. Ono zpracování 70 kg brambor je dost velký úkol. A výsledek, v půl druhé odpoledne je vyjedeno. Přichází čas na vynikající chléb se škvarkovou pomazánkou. A že po takové baště je žízeň je možné ji uhasit chlazenými nealko točenými i rozlévanými nápoji, a pro dospělé točené pivo, nebo i něco vydatnějšího.

Po obědě následuje hlavní disciplína pro traktoristy a to je jízda zručnosti, jízda pravidelnosti. Zde nejde o nejrychlejší čas, ale o to odhadnout jakou zvolit rychlost, aby se výsledný čas co nejvíce přiblížil již danému času. A není to úplně jednoduché, ale je to zajímavé a bezpečné pro diváky. Po této královské disciplíně je možnost pro všechny, kteří si chtějí zkusit svoji zdatnost při doprovodných soutěžích, hod pneumatikou pro muže, ženy i děti, dále srážení kuželek pneumatikou. Zejména mezi dětmi je velký zájem a všechny účastníky nemine sladké ohodnocení.

Veškeré dění od ranních hodin konferuje a hudbou provází také "zetorák" Tomáš Čáp což si zasluhuje obdiv a poděkování.

Po ukončení následuje ohodnocení všech soutěží a volná zábava pokračuje až do nočních hodin. Pro mnohé aktéry je to až dvacetihodinový maraton.

A jak to dopadlo se soutěžemi?

Divácká anketa O nejhezčí Zetor: 1. místo obsadil se strojem Zetor 7011 Martin Plch s 27 body, 2. místo obsadil Petr Sedláček se Zetorem 25A s 26 body a 3 příčku obsadil Ludvík Pomezný se Zetorem 7711 s 25 body. Populární jízda zručnosti na přesný čas, který byl letos stanoven na 1:53:35 přinesla tyto výsledky: 1. místo Martin Vraštil s časem 1:53:41, 2. místo Ondřej Malý s časem 1:52:18 a 3. místo Milan Grusman s časem 1:55:12. Odpolední soutěž v hodu pneumatikou klání mužů: 1. místo Radek Lukeš - 12,8 metru, 2. místo Dominik Šoltys - 11,8 metru, 3. místo Martin Řeháček - 11,7 metru. Hod žen: 1. místo Eva Jiříčková - 7,5 metru, 2. místo Ája Vrbová - 7 metru, 3. místo Petra Vondráčková - 6,7 metru. Kuželky s pneumatikou Muži: 1. místo Radek Lukeš ml., 2. místo Martin Vraštil, 3. místo Adam Jiříček. Kuželky s pneumatikou ženy: 1. místo Katka Snopková, 2. místo Diana Vrbová, 3. místo Lenka Čápová.

Co na závěr? Vřele poděkovat všem organizátorům, sponzorům, všem účinkujícím, zejména všem ženám, které se staly nedílnou součástí celé akce. Dále se patří poděkovat zastupitelům obecního úřadu, kteří se aktivně zapojují do příprav, fotbalistům za propůjčení kabin a zázemí. Zkrátka všem, kteří se zapojili do celé akce. A nemůžeme zapomenout na "Svatého Petra", který nás celý den provázel nádherným počasím.

Věříme, že i za rok bude počasí přát, a že se všichni sejdeme na již 10. Ročníku srazu "Zetorů" v Ohnišťanech, opět druhý víkend v září. Tak ať ten rok je šťastný a spokojený.

Zetor klub

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2022

Sraz Zetorů Ohnišťany 2022

Je již tradicí, že druhá sobota v září patří v Ohnišťanech srazu majitelů traktorů brněnské značky Zetor. Letošní ročník srazu, který se jako každý rok řídí programem, doplnila návštěva veteránů aut a motorek. Vedle krásně naleštěných motorek značky Jawa, byl k vidění například i žigul v barvách VB, který vedl celou spanilou jízdu traktorů naší obcí. Letos se na srazu sjelo 46 traktorů a samotná spanilá jízda se táhla skoro přes půl vesnice. Po zaparkování všech traktorů na louce následoval čas na občerstvení a čekání na další tradiční vystoupení Spolku ohnišťanských žen. Jako každý rok si Spolek připravil krásné originální vystoupení. Po vystoupení se ukončilo hlasování o nejhezčí zetor a během sčítání hlasů probíhalo losování vstupenek o krásné ceny od našich sponzorů. Po předání poslední ceny "útěchy" pytle brambor se vyhlásily výsledky ankety O nejhezčí zetor. Na třetím místě se umístil s 25. hlasy pan Václav Mlejnek z Dřevěnic se zetorem 25A. Stříbrnou příčku obsadil pan Rudolf Zmítko z Myštěvse se zetorem 25K s 26. hlasy a první místo obhájil po loňském sraze pan Aleš Ješina z Tereziných Darů se zetorem 5511 s 36. hlasy. Odměnili jsme také řidiče, který přijel se svým zetorem z největší dálky a to letos byl pan Pekárek z Údrnice. Zároveň jsme oslavili gratulací významné životní výročí dvou členů Zetor klubu a jedné členky Spolku ohnišťanských žen. Další v pořadí dne byl oblíbený slalom, naše královská disciplína jízda zručnosti. Po uplynulých ročních, kdy se rychlost průjezdu stanovené dráhy stupňovala jsme se letos rozhodli slalom zpomalit. Při ukázkové jízdě jsme změřili průjezd trati, malinko upravili a zveřejnili čas 1:50,23. Každý jezdec se musel co nejvíce přiblížit stanovenému času. Zároveň jsme dohlédli, aby si nikdo neměřil čas v traktoru pro zachování fair play. Celé soutěže se účastnilo 29 traktorů. Na třetím místě se umístil pan Lukáš Sajkršmíd s obecním traktorem ze Starých Smrkovic 6911 s časem 1:48,13. Na druhém místě se umístil pan Petr Novotný se zetorem 5611 s časem 1:51,87 a zlatý věnec si odvezl pan Marcel Hlavatý se zetorem 6011 s časem 1:50,90. Díky vylepšenému zázemí pro komentátora akce byl slalom správně ozvučen a všichni sledující měli dostatečný přehled o konání celé akce. Po vyhlášení slalomu a rychlém přesunu zpět k fotbalovému hřišti se konaly volné soutěže. Letos ve znamení slalomu s pneumatikou v kategoriích pro děti i dospělé. Zúčastnilo se přes 30 dětí, 12 žen a 15 mužů. Díky krásnému počasí, přátelské atmosféře a výbornému občerstvení se sraz zetorů vyvedl na výbornou za podpory všech členů Zetor klubu, Spolku ohnišťanských žen, dobrovolníků a především mnoha a mnoha diváků, kteří se přišli podívat.

Na závěr patří veliké poděkování všem sponzorům – Obec Ohnišťany, Fermat, AM Gnol, Agrico, rodinná farma Kejklíček, Agro Žlunice, Nekvinda, Řezník-Uzenář Marek Rychetník, Mádle-Kovo-Elektro.

Zetor klub Ohnišťany

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2021

Sraz Zetorů v Ohnišťanech 11.9.2021

Jedenáctý zářijový den se v Ohnišťanech nesl pod symbolem velkého písmene Z. 7. ročník Srazu majitelů traktorů Zetor, který se konal 11.9.2021. Od samého rána bylo jasné, že letošní účast na srazu bude rekordní. V 9 hodin ráno stálo na place 20 strojů a v 11 hodin vyjíždělo na každoroční spanilou jízdu obcí rekordních 53 traktorů. Zájem diváků byl taktéž rekordní a nás těší, že se naše práce stále těší zájmu spousty lidí. Jedním slovem DĚKUJEME a budeme se snažit, aby další ročník byl minimálně tak dobrý, jako ten letošní. Diváci stejně jako v minulých ročnících hlasovali o nejhezčí Zetor. Přinesli do schránky 244 hlasovacích lístků. Po sečtení výsledků se vyhlásili 3 nejhezčí. 3. místo obsadil Kříž Vratislav nejmladší se Zetorem Super 35 z Radimy, 2. místo osadil Mlejnek Václav se Zetorem 25A z Dřevěnic a 1. místo obsadil Ješina Aleš se Zetorem 5511 z Tereziných Darů. Při sčítání výsledků probíhalo na hřišti vystoupení Spolku ohnišťanských žen. Dle zájmu a ovace diváků je jasné, že dámy opět předvedly krásné vystoupení. Velké díky patří Spolku ohnišťanských žen nejen za vystoupení, za perfektní občerstvení po dobu celé akce. Po slosování vstupenek ve hře o ceny se začal chystat slalom - jízda zručnosti, který patří ke královské disciplíně celého dne. Slalomem letos projelo 30 traktorů. Konečný výsledek slalomu byl vzápětí vyhlášen a na třetím místě se s časem 1:07:26 Martin Řeháček se Zetorem 7211 z Chotělic, na druhém místě se umístil Martin Vraštil se Zetorem 7011 z Ohnišťan s časem 1:03:00 a na první pozici si dojel s výsledným časem 1:02:18 Řeháček Leoš se Zetorem 6011 ze Sběře. Po vyhlášení slalomu následovala soutěž v hodu pneumatikou. Zúčastnilo se jí 30 mužů, 12 žen a 53 dětí. Vyhlášením výsledků poslední soutěže skončil letošní Sraz Zetorů. Celý den panovala klidná a veselá nálada pod vedením pana Tomáše Čápa, který sice nebyl úplně vidět, ale byl slyšet a doprovázel sraz slovem i písničkou. Skoro na závěr musíme ocenit práci a zápal všech členů Zetor klubu Ohnišťany, Spolku Ohnišťanských žen a dobrovolníku. Ať za přípravu občerstvení, které je asi nejnáročnější , ale i za práci odvedenou na vítacích stanovištích, parkování traktorů, hlídání křižovatek, dohled a psaní výsledků při soutěžích, komentování a celkové přispění k hladkému průběhu srazu.

Závěr článku patří sponzorům akce, kteří si zaslouží svůj prostor. Byli to - Auto transport Roman Wojcik, Nekvinda a.s., Agrico s.r.o., Agro Žlunice a.s., Apros Solar s.r.o., Fermat Machinery s.r.o. a Obec Ohnišťany. Všem sponzorům moc děkujeme za všechny příspěvky a dary.

Za rok na shledanou se těší Zetor klub Ohnišťany

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2020

Je druhá sobota 12. září a stejně jako předchozích 5 let tato sobota patří majitelům traktorů značky Zetor. A proto parta nadšených lidí z Ohnišťan pořádá 6. ročník Srazu Zetorů. A není to jen 15 členů Zetor klubu, ale i Spolek ohnišťanských žen, je to podpora obce Ohnišťany a stovky diváků, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Celý den doprovázelo krásné počasí a jasný hlas pana Tomáše Čápa. Na devátou hodinu ranní bylo vše připraveno a v tu dobu už stály na našem parkovišti 4 traktory. Celkově dorazilo na sraz 37 traktorů, o kterých diváci i samotní řidiči svým hlasem rozhodli o třech nejhezčích strojích. Před spanilou jízdou se naplno pekly bramboráky, po kterých se stejně jako každý rok jen zaprášilo i přes navýšené množství kilogramů brambor. Velký dík patří všem, kteří se potili v naší polní kuchyni. Spanilá jízda obcí probíhala jako každý rok pod kontrolou křižovatek pro zajištění sto procentní bezpečnosti účastníků. Po příjezdu ze spanilé jízdy následovalo velmi žádané každoroční vystoupení Spolku ohnišťanských žen. Následovala pauza na občerstvení a počítání výsledků nejhezčího Zetoru a po vyhlášení výsledků se slosovaly vstupenky o zajímavé ceny od našich sponzorů. První vyhlašování výsledků zakončilo představení erbů Spolku ohnišťanských žen a Zetor klubu. Třetí místo obsadil se svým Zetorem 25A pan Mlejnek z Dřevěnic, druhé místo obsadil pan Kříž se Zetorem 50 Super a skokanem roku se stal pan Kopáč z Ohnišťan se Zetorem 7011. Další oblíbenou částí dne je královská disciplína a to je jízda zručnosti. Té se zúčastnilo 20 traktorů a jedno kolo. Nejrychlejší jezdec byl pan Řeháček se Zetorem 6011, druhý byl pan Mlejnek se Zetorem 7711 a třetí místo obsadil pan Jelínek se Zetorem 7711. Po vyhlášení výsledků slalomu následovaly volné soutěže, letos smíchané do jednoho běhu zručnosti. Ve stejný čas zápolili s opičí dráhou dospělí i děti. Odpoledne se chýlilo ke konci a zbývalo nám jen vyhlásit výsledky volných soutěží a celý letošní Sraz Zetorů ukončit poděkováním všem přítomným divákům, členům obou Spolků a samozřejmě všem sponzorům a to Obci Ohnišťany, prodejci náhradních dílů Nekvinda Mžany, Agrico Týniště nad Orlicí zemědělská a zahradní technika, Apros Group a Agro Žlunice. 

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2019

Po roce příprav, nácviku, trénování, domlouvání a zařizování se dne 14.9.2019 uskutečnil již 5. ročník Srazu majitelů traktorů značky Zetor. Letošního srazu se zúčastnilo 36 traktorů různých unifikovaných řad. Během dvou dopoledních hodin měli návštěvníci i samotní řidiči možnost si všechny stroje prohlédnout a dát svůj hlas nejhezčímu Zetoru. V 11 hodin se již začaly ozývat nastartované motory a stroje se řadily ke spanilé jízdě obcí. 36 traktorů, některé i s valníkem vytvořili dlouho kolonu, která se táhla skoro přes půl obce. Po zaparkování strojů na našem travnatém parkovišti následovalo vystoupení Spolku ohnišťanských žen. Zde bych chtěl připomenout pár prvních slov tohoto článku. Spolek žen z Ohnišťan secvičil neuvěřitelné vystoupení, na které se bude ještě dlouho vzpomínat. Stálo za tím několik procvičených hodin a spousta času s přípravou samotného vystoupení, za které moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Po vystoupení a chvilce napětí se vyhlásil náš Nejlepší Zetor - 3. místo Rudolf Zmítko z Myštěvse se Zetorem 25 K, 2. místo odvezl Dominik Šoltys se Zetorem 6945 a 1. místo získal Václav Dobeš se Zetorem 4011.

Samostatný odstavec tohoto článku si zaslouží dokonale odvedená práce u občerstvení. Celkově bych to nazval slovem " orchestr". Jen málo lidí si dokáže představit tu dřinu s přípravou a samotným zhotovením občerstvení a rychlost výprodeje bramboráků J. Spolupráce Zetor klubu a Spolku ohnišťanských žen je jedním slovem dokonalá a já za ní moc děkuji. Nutno zmínit je určitě i výčepní kolotoč, a jelikož vyšlo úžasné počasí lámaly se rekordy vytočených tekutin. Tato spolupráce zaslouží také veliké díky.

Našeho tradičního slalomu (jízdy zručnosti) se zúčastnilo 20 řidičů se svými stroji. Výsledné časy byly zajímavé, a proto konečné pořadí dopadlo následovně. 1. místo Řeháček Leoš Zetor 6011 , 2 místo Marcel Hlavatý se zetorem 3011 a 3 místo vybojoval Martin Vraštil se zetorem 7011. Veliký aplaus a povzbuzování, si však odnesla Ája Vrbová. Ta si to na sraz přihasila na "pětadváce" . Projela vesnici ve spanilé jízdě a projela slalom jako veliká bojovnice. Slalom byl v půlce klání přerušen, protože k nám zavítali účastníci moto srazu, který pořádal pan Horák z Bříšťan, kde se nachází i jeho muzeum veteránů.

Celým prosluněným dnem nás hudebně i slovem provázel Tomáš Čáp ze svého stánku na hřišti, kde probíhalo veškeré vyhlašování a předávání cen a výher. V odpoledních hodinách probíhaly také volné soutěže pro děti, ženy i muže. Jako každý rok se účastníci vyhecovali a mohli jsme vidět i hod pneumatikou na 17 metrů. Letošní ročník je za námi a nezbývá než poděkovat všem sponzorům a to Obci Ohnišťany, AS Agro Žlunice, Agrico Týniště nad Orlicí, Nekvinda - zemědělská technika, Ing. Zdenek Chalupa. Také Spolku ohnišťanských žen, výčepního Pavla Syřiště, všem členům Zetor klubu a dobrovolníkům, kteří nám po celý den pomáhali.

A na závěr slovy naší starostky Ing. Evy Jiříčkové - BEZ VÁS BY TO NEŠLO.

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2018

Dne 8.září proběhl 4.ročník srazu majitelů traktorů značky Zetor. K prezenci se sjelo celkem 33 strojů různých typů traktorů Zetor z Ohnišťan z blízkého okolí, ale také třeba z Pardubic, Horního Přímu a až z Jablonce nad Nisou. Mezi nejstaršími traktory byly Zetory 15 a 20, s rokem výroby do 1950. Ukázkou byl i traktor Kubota majitele Petra Fučíka ze Šaplavy. Zajímavým exponátem byl rovněž bojový terénní automobil Dodge v původním stavu. S vozidlem z roku 1944 přijel z Jablonce nad Nisou jeho majitel pan Cidlina, jehož matka pochází z Ohnišťan. Po prohlídce traktory vyjely na spanilou jízdu obcí za velikého zájmu diváků. Mnozí řidiči traktorů byli překvapeni množstvím uliček v Ohnišťanech. Někteří znali jen hlavní ulici. Po příjezdu na hřiště následovalo překvapení v podobě vystoupení 14 žen a dětí v rázu "Já mám koně", kterým překvapila paní Lenka Čápová a Mirka Vaculíková. Hudbou je provázel pan Tomáš Čáp. Po vystoupení následoval skandovaný potlesk diváků.Potom proběhlo slosování vstupenek o ceny - jak od členů "Zetor klubu" tak i od sponzorů.Největšímu zájmu diváků se těší jízda zručnosti, do které nastoupilo 16 strojů a posádek. Dále byla vyhlášena anketa o nejhezčí traktor, potom následovaly volné soutěže ve slalomu s pneumatikou, v hodu s pneumatikou a slalom s vařečkou a kelímkem vody. Všechny disciplíny byly pro muže, ženy, ale zejména pro děti. Vítězové jednotlivých soutěží obdrželi poháry a diplomy.O celkově vynikající atmosféru se postaralo jak slunečné počasí, tak i pořadatelský tým. Ten připravil nejen zábavu, ale postaral se i o žaludky asi 300 diváků.Vypilo se 11 sudů piva, snědlo se maso ze dvou kýt na grilu, více než 110 klobás, kančí guláš. Největším gastronomickým hitem byly opět bramboráky, které se smažily z 35 kg brambor. Rovněž po měnickém chlebu se škvarkovou pomazánkou se jen zaprášilo.K dobré pohodě patřil hudební a slovní doprovod pana Tomáše Čápa, pana Martina Vraštila a večerní zábava pana Petra Novotného.Příprav a zajištění celé akce se zúčastnilo 14 členů Zetor klubu - mnohdy i s několika rodinnými příslušníky. Za jejich pomoc moc děkujeme. Poděkování patří i Obecnímu úřadu v čele s jeho starostkou paní Ing. Evou Jiříčkovou, všem sponzorům a v neposlední řadě i všem divákům.

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2017

Rok se s rokem sešel a je tu již třetí ročník srazu majitelů traktorů značky Zetor. Během příprav jsme na naší schůzi přijali dva nové členy a to Pavla Šoltyse a Ignáce Šimurdu. Předem objednané počasí v propršeném týdnu vyšlo na sto procent a tím kolem deváté hodiny ranní vše v doprovodu sluníčka vypuklo. Už v půl desáté stálo na place asi deset strojů ve své plné kráse. Po ukončení prezentace bylo ke spanilé jízdě připraveno 27 traktorů. I letos byly připravené disciplíny, které prověřili nejen zdatnost, sílu i obratnost řidiče, ale i názor diváků o nejhezčí Zetor. Po tradiční spanilé jízdě a seřazení traktorů na tréninkovém hřišti bylo na programu každoroční vystoupení žen z D klubu, které opravdu stálo za to. Po vystoupení vypuklo klání řidičů ve slalomu. Slalom ovládl a tím obhájil loňské vítězství Pan Josef Vašina z Myštěvse se Zetorem 3011, druhé místo obsadil Martin Vraštil se Zetorem 7011 a o třetí místo se dělil Václav Müller se Zetorem 6718 s Martinem Plchem se Zetorem 5011. Po celý den bylo k dostání občerstvení, které dokonale zvládli ženy D klubu a kluci ze Zetor klubu. Doprovodné soutěže slalom s pneumatikou, hod pneumatikou si vyzkoušeli muži, ženy i děti a zájem byl veliký. Za velikou zmínku stojí účast majitele Zetoru 7745 HS pana Pavla Marouska se ženou, kteří strávili na cestě do Ohnišťan na sraz přes tři hodiny jízdy Zetorem po vlastní ose z Harachova. Vyhlášení výsledků bylo plné krásných cen od našich sponzorů. Diváckou cenu o nejhezčí Zetor vyhrál Petr Novotný se Zetorem 5611. Druhý, byl Josef Vašina se Zetorem 3011 a na třetím místě skončil Martin Nožička se Zetorem 3011. Poděkování patří všem sponzorům, Zetor klubu, D klubu, obci Ohnišťany a všem lidem, kteří vypomohli. Večer ovládla zábava pod vedením Tomáše Čápa, který celý den komentoval a vedl celou akci. 

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2016

Dne 27.8.2016 se v Obci Ohnišťany konal 2. ročník srazu majitelů traktorů značky Zetor. Před desátou hodinou dopolední se na místní hřiště začali sjíždět naši spoluobčané se svými Zetory ale také i majitelé Zetorů z nedalekých obcí a měst. Po přihlášení všech traktorů a prostoru pro diváky si všechny stroje prohlédnout pro případné hlasování se kolem půl dvanácté stroje seřadili na spanilou jízdu vesnicí, dohromady jelo 21 traktorů. Po návratu ze spanilé jízdy se všechny stroje seřadily na "tréninkové hřiště" pod taktovkou Martina Vraštila odkud vyjížděli na královskou disciplínu. Po pauze spojené s vystoupením žen z Dámského klubu Ohništany a na občerstvení a se po vysvětlení pravidel začala jezdit jízda zručnosti ona královská disciplína. Další soutěží byl slalom s pneumatikou, které se mohli zúčastnit všichni traktoristé i všichni přihlížející diváci. Ze začátku to vypadalo na pár účastníků, ale po chvíli se s nimi doslova roztrhl pytel. Soutěžili muži i ženy. Padaly sázky a někteří vzali soutěž opravdu po svém. Po skončení slalomu a po chvíli k občerstvení se na naše stanoviště dostavily dva traktory značky John Deere ze Rolnického družsta v Králíkách, které po krátké prezentaci povozily přítomné děti i dospělé. Následovalo vyhlášení disciplín, které byly celkem čtyři. Jízda zručnosti, nejlepší Zetor, slalom s pneumatikou muži a ženy. Královskou Disciplínu tedy jízdu zručnosti vyhrál po zdvořilém gestu Marcela Hlavatého staršího pan Vašina z Myštěvse (Zetor 3011) a tedy Marcel Hlavatý (Zetor 3011) byl na druhém místě, na třetím místě skončil Martin Plch (Zetor 5011). Vítěz kategorie Nejlepší Zetor byl pan Krejčí Josef ze Třtěnic (Zetor 4011), na druhém místě byl Petr Novotný (Zetor 5611) a na třetím místě skončil Václav Műller (Zetor 6711). Vítězného postu ve slalomu s pneumatikou za muže se zhostil Tomáš Čáp, druhý byl Pavel Šoltys a třetí skončil Marcel Hlavatý starší. Nejrychlejší ženou se v "koulení pneumatiky" stala Pavlína Deylová, na druhém místě byla Lenka Čápová a třetí zkončila Iva Pecháčková ze Třtěnic. Po vyhlášení výsledků a fotodokumentace následovalo slosování vstupenek o ceny od našich sponzorů. Po skončení traktoriádynásledovalo dětské sportovní odpoledne k zakončení prázdnin kterého se zúčastnilo zhruba 30 dětí. I pro ně bylo připraveno vyhlášení a medaile pro nejlepší. Následovala volná zábava u opékání buřtů u táboráčku a příprava letního kina, za které děkujeme obci Ohnišťany. Promítala se česká pohádka Řachanda. Po pohádce následovala taneční zábava pod taktovkou Tomáše Čápa. Po celý den bylo krásné počasí, ale i přes vysoké teploty, které celý den doprovázely se vše bez úrazu podařilo. Poděkování patří všem členům Zetor klubu Ohnišťany, kteří se starali o zdárný průběh celé akce ale i o občerstvení. Obci Ohnišťany, která akci spolupořádala a zaštitovala. Dámskému klubu Ohnišťany za vystoupení a obsluhu občerstvení. Dobrovolníkům, kteří nám rádi pomohli a všem naším sponzorům, kteří nám poskytli jakýkoliv sponzorský dar. 

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2015

Dne 28.9.2015 přivítalo naše Ohnišťanské hřiště 1. ročník Srazu majitelů traktorů Zetor. Po nultém ročníku a veliké snaze členů Zetor klubu Ohnišťany a D klubu Ohnišťany se na hřiště sjelo 28 traktorů Zetor různých typů. Rozhodně bylo na co koukat a při prohlídce strojů začala i soutěž o nejlepší Zetor, o kterém rozhodovali naši diváci i řidiči samotných strojů. Během celé akce byli k dostání výborné bramboráky, guláš, klobásy, pečené sele na grilu a pití snad všeho druhu. Do následující spanilé jízdy se traktory rovnaly podle věku - data výroby. Spanilá jízda měla stejný směr jako při nultém ročníku ale s více než jednou takovým počtem strojů. Po návratu na (tréninkové) hřiště a tématickém vystoupení žen z D klubu již byla připravena naše "královská" disciplína a to slalom. Po názorné ukázce Martina Vraštila se rozjel závod o čas. Po účasti všech dobrovolných jezdců se nakonec výsledky rozdělily na dvě kategorie,a to "4x4" a "4x2". Vítězem kategorie 4x4 byl Jan Štefan s traktorem Zetor 3045. V kategorii 4x2 zvítězil Martin Sehnal s traktorem Zetor 7011 . Po sečtení hlasů v kategorii nejlepší Zetor byly výsledky následovné. Na prvním místě se umístil Milan Novotný se strojem Zetor 5611, na druhém místě byl p.Šafka ze Starých Smrkovic se Zetorem 6211 a na třetím místě skončil Milan Purma st. se Zetorem 6718. Celý zbytek odpoledne patřil dobré náladě, tanci a mnoha zážitkům z celého dne. Poděkování patří všem, kteří se na Zetoriádě podíleli,pomáhali a byli součástí skvělé atmosféry.

Sraz majitelů traktorů značky Zetor 2014

Článek se připravuje.

Vytvořte si webové stránky zdarma!